Exteriérové  drevené terasy a prístrešky

Špecializujeme sa na dodávku a montáž masívnych drevených exteriérových podláh hlavne z agátu ale aj z ostatných exotických drevín, ktoré sú vhodné na vonkajšie terasy, chodníky a móla okolo bazénov.

Teplo a vzhľad dreva je nenahraditeľné. Po dlhoročných skúsenostiach vám doporučujeme výhradne drevené terasy, ktoré sú síce na údržbu mierne náročnejšie na povrchové ošetrenie olejovaním, ale výsledný efekt za rovnakú, alebo dokonca nižšiu cenu je neporovnateľný oproti plastovým terasám.

Ponúkame vám aj zhotovenie drevených prístreškov a altánkov na kľúč s kompletnou montážou a povrchovou úpravou tými najlepšími lazúrovacími lakmi na trhu.

Terasy a prístrešky vám na mieste realizácie zameriame a vypracujeme kompletnú cenovú ponuku na materiál a prácu.

 

 

Agátové drevené terasy

Agátové terasové dosky dodávame v rôznych povrchových prevedeniach, od hladkej, až po niekoľko druhov protišmykových drážok v rozmeroch 120x21x2000-6000mm, podľa potreby a v prípade potreby na mieru vašej terasy.

Terasové dosky sú spracované vykrátením kvôli odstráneniu vád dreva a následne "cinkované" lepené najmodernejšou technológiou dvojzložkovými exteriérovými lepidlami v lisoch, k dosiahnutiu celoživotne pevnému spoju pri nadpájaní dosiek. Výhodou je vyrušenie vád a síl pôsobiacich v dreve, čím sa zaručí jednostranný viditeľný povrch v kvalitatívnej triede A. Výsledkom je krásna agátová doska bez vád s perfektnou povrchovou úpravou.

Agátové terasy montujeme na agátové hranoly v rozmeroch 30x30, 40x40, 60x40, podľa požiadaviek a technologického postupu stanoveného na pokládku terasy a to každých 400mm.

 

 

Prečo agátové exteriérové terasy?

Výhodou Agátového dreva je jeho neuveriteľná výdrž v exteriéry bez ošetrenia viac ako 40 rokov. Jednou z ďalších výhod je, že agát vyrástol v našich klimatických podmienkach a tak sa vie najlepšie vyrovnať s letným a zimným výkyvom teplôt a vonkajších vlhkostí.

Jeho priaznivá cena, výborné mechanické a antioxidačné schopnosti voči pliesňam a škodcom, sú predurčené na použitie do exteriéru. Oproti exotickým drevinám sa z agátu nevyplavuje tanín, ktorý môže znehodnotiť okolité prostredie a zafarbiť ho do hnedo-červena.

Agát vydrží vo vode až 300 rokov a v suchu až 500 rokov, je výnimočný a nenahraditeľný v exteriérových realizáciách.

Agátové drevo má svetložltú farbu a krásnu štruktúru dreva, čo je výhodou oproti exotickým drevinám. Môžete mať svetlé prevedenie terasy, ktoré je možné následným olejovaním upraviť do požadovaných tmavších odtieňov.

 

 

Červený smrek 

Pokiaľ ste sa rozhodli  pre spracovanie Vašej terasy v podobe kvalitného červeného smreku, na realizáciu Vám ponúkame širokú radu možností na uskutočnenie Vašich predstáv.

Môžeme Vám dodať a namontovať tersovú podlahu v rôznych hrúbkach a rozmery prispôsobime potrebám v rámci Vami realizovaného projektu. Terasové dosky vyrobené z červeného smreku, konštrukčné podkladové hranoly a štvorcové moduly vám umožnia široké využitie a neustále spojenie s vašou záhradou.

Zaujímavé sú aj terasové štvorce na plastovom podklade, ktoré sú ideálne na požitie terás v bytových domoch, ako aj na balkóny, kde vám vytvoria pocit útulnosti a spolu s vašou výsadbou si zmeníte váš balkón, alebo terasu na nepoznanie.

Zabezpečíme vám odborné zameranie a montáž s vypracovaním kompletnej cenovej ponuky na prevedenie v červenom smreku.

 

 

 

Montáž

Kompletnú montáž vykonávame najkvalitnejším profesionálnym náradím, MAKITA, METABO, BOSH, zaškolenými zamestnancami podľa technologických postupov na montáž terás.

Zabezpečíme vám aj prípravu podkladu pod terasu, buď pokládkou betónových dlažobných kociek, až po kompletné vybetonovanie podkladu na vašu realizáciu.

CLIP systém je upevnenie terasových dosiek na rošt, ktorý výhradne používame, kde nevidíte na doskách žiadne vruty a to za najlepšie ceny na trhu. Vruty používame výhradne z nerezu a sú špeciálne vyrobené na montáž drevených exteriérových terás.

Na konečnú povrchovú úpravu terás používame výhradne najkvalitnejší ekologický nemecký olej OSMO, vyrobený výhradne z prírodných produktov. Údržbou olejmi OSMO dosiahnete to najlepšie a najekologickejšie ošetrenie dreva neškodné pre deti a zvieratá.